Strona głównaKonekt TURBO
Konekt TURBO

Komin KONEKT Turbo to nowoczesny, dwuwarstwowy system powietrzno-spalinowy przeznaczony do odprowadzania spalin z nowoczesnych pieców kondensacyjnych i pieców z zamkniętą komora spalania

Budowa komina konekt turbo

Komin KONEKT Turbo to najbardziej uniwersalny jak i najlepszy rodzaj systemu kominowego na rynku. Jest to nowoczesny dwuwarstwowy system powietrzno-spalinowy przeznaczony do urządzeń z zamkniętą komorą spalania oraz pieców kondensacyjnych. W systemie zastosowano najwyższej jakości ceramikę kominową klasy D3P1. Najwyższą jakość systemu potwierdzają europejskie certyfikaty EN 13063-2 oraz EN 13063-3.

W systemie KONEKT Turbo powietrze do spalania dostarczane jest kanałami pomiędzy wkładem ceramicznym a pustakiem kominowym. Dzięki zastosowaniu tej technologii można stosować ten komin w budynkach w których nie można dostarczyć powietrza do spalania wnętrza pomieszczenia. System kominowy KONEKT Turbo dopuszcza możliwość podłączania wielu urządzeń usytuowanych na różnych kondygnacjach. Dopuszcza się podłączenie maksymalnie 12 urządzeń grzewczych, dokładna ilość podłączonych urządzeń uzależniona jest od średnicy komina oraz mocy urządzeń grzewczych.


Poniższa tabela prezentuje zależność średnicy przewodu kominowego i dopuszczalnej ilości podłączonych urządzeń.

Średnica wkładu
kominowego
Maksymalna ilość
przyłączonych urządzeń
100 1
140 3
200 6
220 8
250 10
300 12