Strona głównaKonekt UNI
Konekt UNI

Komin KONEKT UNI to najbardziej uniwersalny system kominowy przeznaczony do tradycyjnych urządzeń grzewczych oraz nowoczesnych pieców na paliwa stałe i ciekłe, w których występuje efekt skraplania się spalin

Budowa komina konekt

Trójwarstwowe w pełni izolowane rozwiązanie systemu sprawia, że komin spełnia wysokie wymagania stawiane przez nowoczesne techniki grzewcze, jak również jest kominem przeznaczonym dla rozwiązań tradycyjnych.

Wkłady kominowe o wysokiej klasie A1N1/B2N1 są odporne na pożar sadzy, a także na działanie wysokich oraz niskich temperatur od 40 do 600°C. Charakteryzują się gładką powierzchnią oraz odpornością na działanie czynników agresywnie korozyjnych. Komin KONEKT UNI jest odporny na wilgoć i kwaśny kondensat. Zastosowana w systemie KONEKT UNI specjalnie wyprofilowana wełna mineralna wypełniająca przestrzeń pomiędzy rurą ceramiczną a pustakiem keramzytobetonowym sprawia, że system jest prosty i szybki w montażu. System KONEKT UNI jest nowoczesnym, bezpiecznym i najlepszym rozwiązaniem na rynku kominowym.

Wkład ceramiczny komina izolowany jest otuliną KONROC, która:

  • zapewnia stabilizację wkładu ceramicznego,
  • zapewnia izolację termiczną komina, nagły wzrost temperatury wychłodzinego komina może spowodować jego uszkodzenie,
  • dobra izolacja termiczna ceramiki ogranicza efekt skraplania się spalin,
  • w przypadku zapłonu komina zapewnia bariere ogniochronną.
  • ogranicza dźwięki wydostające się z kotła